Szybki kontakt:

+48-517 468 250

Biuro:

ul. Kościuszki 54, pok.31144-200 Rybnik

Blog o efektywności energetycznej

Gdybym był bogaty...

If I was a rich man... Niejednemu z nas w uszach brzmi ten wspaniały motyw ze "Skrzypka na dachu". Ale nie o muzyce jest ten post tylko o okazji biznesowej, która może wkrótce zaistnieć. Czy na pewno się pojawi tego nie wiem, ale jeśli się pojawi to nastąpi to wkrótce, tzn. pomiędzy czerwcem a wrześniem br., i trwać będzie zaledwie przez 30 dni od chwili upublicznienia. Dlatego właśnie postanowiłem się tym podzielić, aby ktokolwiek zdążył się wcześniej przygotować i z okazji skorzystać.

Na czym ma ta okazja polegać? Na tym, że prawdopodobnie można będzie zyskać 5 do 10 razy większą premię z tytułu białych certyfikatów jeśli przedsięwzięcie proefektywnościowe zgłosimy w piątym przetargu URE (jeśli zostanie ogłoszony) niż w ramach procedury określonej w znowelizowanej ustawie. O zamiarach Prezesa URE odnośnie przetargu publicznie z mównicy sejmowej (ale nieoficjalnie) mówił w maju wiceminister Andrzej Piotrowski. Zapowiedź tę uwiarygadniają zapisy w noweli ustawy o efektywności energetycznej umożliwiające przeprowadzenie takiego postępowania jeśli zostanie rozpoczęte przed wejściem w życie noweli ustawy. Przy czym nigdzie nie ma mowy o obowiązku ogłoszenia takiego przetargu - sprawa zależy tylko od dobrej lub złej woli Prezesa URE.

Aby przybliżyć nieco temat przygotowałem kilka slajdów. Zapraszam do lektury.

Przekonałem Cię, że warto skorzystać?
To czas rozpocząć przygotowania: rozpoznać zrealizowane przedsięwzięcia, sprawdzić warunki formalne udziału w przetargu, zlecić wykonanie audytu itp., itd.
Wysokiej wygranej!

Przy okazji - w razie problemów służę pomocą :)