Szybki kontakt:

+48-517 468 250

Biuro:

ul. Kościuszki 54, pok.31144-200 Rybnik

Blog o efektywności energetycznej

03

Nov 2016
Trzy rodzaje świadectw efektywności energetycznej

Nowe przepisy często powodują zamieszanie, zwłaszcza w pierwszym roku po ich wprowadzeniu. Tak też jest z ustawą o efektywności energetycznej (UEE), która weszła w życie 1 października br. Zamieszanie dotyczy głównie zasad realizacji obowiązku w zakresie umarzania świadectw efektywności energetycznej lub uiszczania opłaty zastępczej za rok 2016 i za lata następne.

czytaj...

25

Oct 2016
Pilnujmy terminów zgłoszenia wypełnienia obowiązku audytowego

Za kilka dni, tj. 31 października 2016, upływa przewidziany w #UstawaOEfektywnościEnergetycznej termin zgłoszenia Prezesowi URE zrealizowania obowiązkowego audytu energetycznego, jeśli Przedsiębiorstwo wykonało taki audyt w okresie od 5 grudnia 2012 do dnia wejścia w życie ustawy, tj. przed 1 październ...

czytaj...

05

Oct 2016
Strategia przetargowa czyli jakie ω na ostatni przetarg?

Zostało jeszcze kilkanaście dni do składania ofert w ostatnim przetargu URE na białe certyfikaty. Wydaje się, że jest to dobry moment na zapoczątkowanie dyskusji na temat strategii przetargowej, która przyniesie sukces oferentom. Najważniejsze pytanie, które zadaje sobie dzisiaj wielu uczestników przetargu brzmi: jaką wartość efektu energetycznego ω wpisać w deklaracji przetargowej? Inaczej: ile toe białych certyfikatów zgarnąć tym razem?

czytaj...

29

Sep 2016
Obowiązek sporządzenia audytu energetycznego przedsiębiorstwa

Już za parę dni wejdzie w życie znowelizowana ustawa o efektywności energetycznej, która m.in. transponuje do naszego porządku prawnego zapisy Dyrektywy EED dotyczące obowiązkowych okresowych audytów energetycznych dużych przedsiębiorstw.

czytaj...

06

Jul 2016
Czwarty przetarg URE rozstrzygnięty

Komisja przetargowa zakończyła pracę i na stronach BIP URE pojawił się protokół z rozstrzygnięcia przetargu wraz z listą ofert wybranych (983 pozycje) i odrzuconych (137 pozycji) w przetargu. Powody odrzucenia te same co zawsze. Jak widać, mimo znacznie większej ilości ofert postępowanie trwało krócej i zakończyło się wyraźnie większym odsetkiem ofert wybranych niż miało to miejsce w poprzednich postępowaniach. #DobraZmiana

czytaj...