Szybki kontakt:

+48-517 468 250

Biuro:

ul. Kościuszki 54, pok.31144-200 Rybnik

Blog o efektywności energetycznej

11

Jun 2016
Publikacja ustawy o efektywności energetycznej

UstawaOEfektywnościEnergetycznej została opublikowana w Dzienniku Ustaw.

czytaj...

02

Jun 2016
Plotka czy przeciek... A może jednak będzie przetarg?

Jeszcze do niedawna wydawało się, że przetargi na białe certyfikaty przeszły już do historii i po ogłoszeniu wyników czwartego postępowania z grudnia 2015 będzie można o temacie całkiem zapomnieć. Tymczasem, za sprawą wiceministra Andrzeja Piotrowskiego, temat niespodziewanie odżył. Czy to prawda, ze Prezes URE zamierza ogłosić jeszcze jedno postępowanie w tym roku, jeśli nowela ustawy zwalnia go z takiego obowiązku?

czytaj...

02

Jun 2016
Gdybym był bogaty...

If I was a rich man... Niejednemu z nas w uszach brzmi ten wspaniały motyw ze "Skrzypka na dachu". Ale nie o muzyce jest ten post tylko o okazji biznesowej, która może wkrótce zaistnieć. Czy na pewno się pojawi tego nie wiem, ale jeśli się pojawi to nastąpi to wkrótce, tzn. pomiędzy czerwcem a wrześnie...

czytaj...

05

Dec 2015
Do dzisiaj...

Do dzisiaj wszystkie "duże" (tzn. niebędące MSP) przedsiębiorstwa, działające na terenie UE powinny mieć już wykonany pierwszy obowiązkowy okresowy audyt efektywności energetycznej. Takie zapisy znalazły się w Dyrektywie EED (2012/27/UE) jako wytyczne dla Państw Członkowskich UE. W Polsce, tradycyjnie, wspomniana dyrektywa nie doczekała się transpozycji do porządku prawnego, która miała nastąpić do 5 czerwca 2014 roku. W efekcie już dwa razy zostaliśmy napomniani przez Komisję Europejska w związku z opóźnieniami we wdrażaniu zapisów dyrektywy.

czytaj...

30

Oct 2015
URE potwierdza - dotychczasowy system białych certyfikatów wygasa

Zdaniem Prezesa URE, w oparciu o obowiązujące prawo, możliwość przyznawania świadectw efektywności energetycznej wygasa z ostatnim dniem roku 2015. Umorzyć lub sprzedać prawa majątkowe towarzyszące białym certyfikatom można będzie jedynie do 31 marca 2016, gdyż 1 kwietnia stracą one ważność i nie będą nic warte. Wszyscy zwycięzcy ostatniego przetargu powinni się więc pośpieszyć z dopełnieniem wszystkich procedur, aby trud udziału w przetargu nie poszedł na marne.

czytaj...