Szybki kontakt:

+48-517468250

Biuro:

ul. T.Kościuszki 54 pok.30144-200 Rybnik

Blog o efektywności energetycznej

02

Feb 2018
Informacja Prezesa URE o audytach dużych przedsiębiorstw

Sezon na obowiązkowe audyty dużych przedsiębiorstw generalnie jest już za nami. Intensywne prace dobiegły końca w moim przypadku w listopadzie ubiegłego roku. Zastanawiałem się jednak ile podmiotów przeprowadziło taki audyt? Czy są jeszcze jakieś firmy produkcyjne, które nie zdołały wypełnić obowiązku? Czy w tym roku będzie jeszcze zapotrzebowanie na tego typu usługi?

czytaj...

25

Oct 2016
Pilnujmy terminów zgłoszenia wypełnienia obowiązku audytowego

Za kilka dni, tj. 31 października 2016, upływa przewidziany w #UstawaOEfektywnościEnergetycznej termin zgłoszenia Prezesowi URE zrealizowania obowiązkowego audytu energetycznego, jeśli Przedsiębiorstwo wykonało taki audyt w okresie od 5 grudnia 2012 do dnia wejścia w życie ustawy, tj. przed 1 październ...

czytaj...

05

Oct 2016
Strategia przetargowa czyli jakie ω na ostatni przetarg?

Zostało jeszcze kilkanaście dni do składania ofert w ostatnim przetargu URE na białe certyfikaty. Wydaje się, że jest to dobry moment na zapoczątkowanie dyskusji na temat strategii przetargowej, która przyniesie sukces oferentom. Najważniejsze pytanie, które zadaje sobie dzisiaj wielu uczestników przetargu brzmi: jaką wartość efektu energetycznego ω wpisać w deklaracji przetargowej? Inaczej: ile toe białych certyfikatów zgarnąć tym razem?

czytaj...

29

Sep 2016
Obowiązek sporządzenia audytu energetycznego przedsiębiorstwa

Już za parę dni wejdzie w życie znowelizowana ustawa o efektywności energetycznej, która m.in. transponuje do naszego porządku prawnego zapisy Dyrektywy EED dotyczące obowiązkowych okresowych audytów energetycznych dużych przedsiębiorstw.

czytaj...

05

Dec 2015
Do dzisiaj...

Do dzisiaj wszystkie "duże" (tzn. niebędące MSP) przedsiębiorstwa, działające na terenie UE powinny mieć już wykonany pierwszy obowiązkowy okresowy audyt efektywności energetycznej. Takie zapisy znalazły się w Dyrektywie EED (2012/27/UE) jako wytyczne dla Państw Członkowskich UE. W Polsce, tradycyjnie, wspomniana dyrektywa nie doczekała się transpozycji do porządku prawnego, która miała nastąpić do 5 czerwca 2014 roku. W efekcie już dwa razy zostaliśmy napomniani przez Komisję Europejska w związku z opóźnieniami we wdrażaniu zapisów dyrektywy.

czytaj...